Pružinové matrace

V současné době jsou typicky pružinové matrace vhodné na občasné přespání např. na chaty. Pružinové matrace jsou ideální do vlhkého prostředí, protože drží minimum vlhkosti, snadno vysychají a jsou vzdušné. Vývojovým stupněm matrace pružinové je matrace taštičková, která eliminuje nevýhody pružinových matrací. Základní rozdíl, jak již napovídá název, jsou taštičky (váčky), ve kterých je každá z pružin zabalena a není nijak kotvena k sousedním pružinám. Taštičky jsou kotveny shora a zespod filcem nebo netkanou textílií. Bodový tlak vyvinutý na jednu taštičku se neroznaší mezi více pružin, jak tomu bylo u pružinových matrací, kde k sobě byly pevně spojeny drátem.
 


  • |
  • |
  • |
Pružinová matrace Margo

Pružinová matrace Margo

Pružinová matrace Margo s pružinami BONELL, kokosovou deskou a PUR (polyuretanovou) pěnou.

2 313 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Classic

Pružinová matrace Classic

Pružinová matrace Classic střední tuhosti s pružinami BONELL.

1 833 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Šárka

Pružinová matrace Šárka

Pružinová matrace Šárka se skládá z pružinového jádra, PUR (polyuretanové) pěny a kokosové desky. Výška matrace je 17 cm.

2 813 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Bona Classic s vlastním rámem

Pružinová matrace Bona Classic s vlastním rámem

Pružinová matrace Bona Classic s vlastním rámem, pružinami BONELL a PUR (polyuretanovou) pěnou.

2 538 Kč
K dodání do 21 dnů
Matrace Lisa

Matrace Lisa

Luxusní pružinová matrace vyrobena ze 100% přírodních kokosových desek. Tato pružinová matrace je vhodná pro lidi s nadměrným pocením díky svému...

4 237 Kč
K dodání do 14 dnů
Pružinová matrace Šárka Visco

Pružinová matrace Šárka Visco

Pružinová matrace Šárka Visco je tvořena pružinami, kokosovou deskou, viscoelastickou pěnou a PUR (polyuretanovou) pěnou. Výška matrace je 20...

3 630 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Havai Visco

Pružinová matrace Havai Visco

Pružinová matrace Havai Visco je tvořena pružinami, kokosovou deskou, viscoelastickou pěnou a PUR (polyuretanovou) pěnou. Výška matrace je...

5 445 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Havai

Pružinová matrace Havai

Pružinová matrace Havai je tvořena pružinami, kokosovou deskou a PUR (polyuretanovou) pěnou. Výška matrace je exkluzivních 24 cm.

4 538 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Bona Kokos s vlastním rámem

Pružinová matrace Bona Kokos s vlastním rámem

Pružinová matrace Bona Kokos s vlastním rámem, pružinami BONELL, kokosovou deskou a PUR (polyuretanovou) pěnou.

2 688 Kč
K dodání do 21 dnů
  • |
  • |
  • |

Více o kategorii Pružinové matrace

Typické pružinové matrace se již vyrábí zřídka, avšak jsou vhodné pro občasné spaní na chaty a chalupy pro jejich vysokou životnost, odolnost vůči vlhkému prostředí a nízké ceně. Pružinová jádra matrací jsou vyrobena z drátů stočených do závitu - bonnelu. Stočené pružiny jsou k sobě kotveny závity ze 4 stran. Průměrem drátu se dá ovlivňovat tuhost matrace v rozmezí 2-3 stupně z 5. Dalšího utužení nebo změkčení matrace se dosahuje vrchní deskou matrace, tedy plochou, na keré uživatel leží. Běžné materály jsou PUR pěna, HR pěna, kokosová deska nebo latex. Typicky pružinové jádro přináší nevýhodu, kterou je nízká bodová elasticita. Bodovou elasticitou nazýváme jev, kdy při zatížení matrace na určitém místě stlačujeme pouze plochu zatíženou, nikoli ostatní plochu bez zatížení. Bohužel klasické pružiny nemohou reagovat samostatně díky spojeným závitům.

 

 

Naopak výhodou takto propojeného jádra je životnost a pevnost konstrukce, která je při běžném užívání takřtka nezničitelná. Další nespornou výhodou, kterou mají typické pružinové matrace a taštičkové matrace společnou, je vzdušnost jádra. Jádro pružinové matrace je z 90% tvořeno vzduchem, který má volný prostor pro cirkulaci a přirozené vysychání matrace. Ještě lepší cirkulaci napomáhají boční větrací síťky pružinových matrací. To vše napomáhá k dobré hygieně lůžka, bakterie a roztoči nemají rádi suché prostředí. 

Optimalizátor matrací nastavte uvedené parametry pro výběr ideální matrace