Chrániče matrací

Nejlepší způsob jak ochránit potah a jádro matrace je použít matracový chránič, který je vhodný na všechny typy matrací i na starší matrace, kterých se ještě nechcete zbavit. Chránič matrací ochrání novou matraci před znečistěním, proležením a prodlouží její životnost. Matracový chránič je ideální jako podložka na starou a nepohodlnou matraci například v pronájmu nebo na koleji, chránič matraci změkčí a zaručí pohodlí za přijatelnou cenu. Na výběr máte z několika základních druhů chráničů matrací, například s polyuretanovým zástěrem proti vodě, prošívaný polstrovaný chránič proti mechanickému poškození nebo chránič matrace s deskou z PUR, HR nebo líné pěny v mnoha rozměrech. 


  • |
  • |
  • |
Chránič matrace proti vlhkosti - gumy v rozích froté

Chránič matrace proti vlhkosti - gumy v rozích froté

Chránič matrace s polyuretanem pro ochranu matrace proti vlhkosti má v rozích gumy, díky kterým lze snadno upevnit. Varianta froté.

Chránič matrace proti vlhkosti - gumy v rozích jersey

Chránič matrace proti vlhkosti - gumy v rozích jersey

Chránič matrace s polyuretanem pro ochranu matrace proti vlhkosti má v rozích gumy, díky kterým lze snadno upevnit. Varianta jersey.

Chránič matrace proti vlhkosti- prostěradlo froté

Chránič matrace proti vlhkosti- prostěradlo froté

Prostěradlo s polyuretanem jako chránič matrace proti vlhkosti ve froté variantě.

Chránič matrace AXA PUR

Chránič matrace AXA PUR

Přistýlka na matraci AXA PUR je vyrobena z vysoce kvalitní polyuretanové pěny. Celková výška jádra 4 cm. Masážní podložka AXA PUR profilovaná do 7...

Chránič matrace proti vlhkosti- prostěradlo jersey

Chránič matrace proti vlhkosti- prostěradlo jersey

Prostěradlo s polyuretanem jako chránič matrace proti vlhkosti v jersey variantě.

Jednostranný chránič matrace - froté

Jednostranný chránič matrace - froté

Jednostranný chránič matrace – froté je vhodný na každý typ matrace. Chránič nabízíme v několika rozměrech.

Chránič matrace jednostranný

Chránič matrace jednostranný

Jednostranný matracový chránič je určený k ochraně matrace před znečištěním nebo mechanickým poškozením. Chránič matrace je k dostání v několika...

488 Kč
K dodání do 14 dnů
Chránič matrace oboustranný

Chránič matrace oboustranný

Oboustranný matracový chránič je určený k ochraně matrace před znečištěním nebo mechanickým poškozením. Chránič matrace je k dostání v několika...

818 Kč
K dodání do 14 dnů
Chránič matrace AXA Viscofoam

Chránič matrace AXA Viscofoam

Přistýlka na matraci AXA Viscofoam je vyrobena z vysoce kvalitní viskoelastické pěny. Celková výška jádra 4 cm. Masážní podložka AXA Viscofoam...

2 219 Kč
K dodání do 14 dnů
  • |
  • |
  • |

Více o kategorii Chrániče matrací

Prodáváme chrániče matrací dvou výrobců Purtex a Tanatex, přičemž každý je chrakteristický svými vlastnostmi.

Chrániče matrací Purtex

Tyto chrániče matrací jsou polstrované a prošívané, brání mechanickému poškození potahu matrace a eliminují vsáknutí menšího množství tekutiny. Chrániče matrací řady AXA se dají nazvat také jako přistýlka, jádro je složeno z PUR, HR, VISCO nebo BIO GREEN pěny o síle 4 cm. Potahy těchto chráničů se dají libovolně kombinovat, na výběr máte z mnoha variant potahů. Konečná síla chrániče matrace je cca 5 cm.

Chrániče matrací Tanatex

Tyto chrániče matrací slouží především jako ochrana matrace proti vlhkosti a vodě. Polyuretanový zátěr je prodyšný, ale vodě odpudivý. Při vylití většího množství tekutiny a rychlém setření chránič matrace nepropustí ani kapku. Tento chránič matrace je k dostaní jako prostěradlo nebo klasický chránič matrace s gumou v rozích.


Přednosti chráničů matrací

Každý zná nehody jako vylité pití na matraci nebo ušpinění potahu matrace. V takových situacích je chránič matrace ideálním řešením, jednoduše ho sundáte a můžete spát v suchu. Chránič matrace je nezbytný na matraci, která nemá snímatelný potah, zejména kvůli hygieně lůžka. Matracový chránič je vhodný na každý typ matrace. Chránič je vlastně podložka na matraci s vlastnosmi, které zaručí ochranu potahu matrace před mechanickým poškozením, znečištěním či zničením dlouholetým používáním. Při použití chrániče odpadá časté praní potahu matrace. Chrániče se vyrábí v několika provedeních s odlišným způsobem využití.

Chránič matrace bez jádra se používá jako vložka mezi prostěradlo a matraci, zabráníte tak znečištění matrace a zlepšíte hygienu lůžka, chránič se dá jednodušše vyprat. K matraci je upevněn gumovými pásky v rozích, které zabrání rolovaní a posouvání chrániče matrace. 

Chrániče matrací s jádrem z HR, PUR nebo VISCO pěny zlepšují vlastnosti a komfort lůžka, zvyšují matraci až o 5 cm a také jí chrání před znečistěním. Použitím chrániče zvyšujete hygienu lůžka, chráníte se před mikroby, bakteriemi a roztoči. Častějším praním matracového chrániče a méně častým praním potahu matrace zvyšujete životnost samotnému potahu matrace, který není tolik namáhán agresivními pracími prášky. Chrániče matrací nabízíme v mnoha rozměrech, je možné si rozměr matracového chrániče objednat na míru dle Vašich potřeb.