Latexové matrace

Latexové matrace se vyznačují výbornou bodovou elasticitou, pružností a dlouhou životností. Latex je tvořen směsí umělého a přírodního kaučuku tak, aby byl zcela antialergenní a vynikal dobrými ortopedickými vlastnostmi. Díky podélnému a vertikálnímu perforování jádra je latexová matrace vzdušná a zamezuje rozmnožení mikrobů. Jádro matrace z latexu se dále profiluje do anatomických zón podle optimálního rozložení váhy lidského těla. Latexovou matraci je nutno uložit na prodyšný podklad, ideálně laťkový, polohovatelný nebo klasický lamelový rošt. Lamelové rošty přispějí k nejlepšímu možnému využítí latexové matrace a ještě více umocní dobré ortopedické vlastnosti matrace. 


  • |
  • |
  • |
Dětská matrace Bobas latex

Dětská matrace Bobas latex

Dětská matrace Bobas latex složená z latexových desek a kokosové desky.

2 038 Kč
K dodání do 21 dnů
Latexová matrace Amadeo

Latexová matrace Amadeo

Latexová matrace Amadeo složená z PUR (polyuretanové) pěny a latexové desky. Výška matrace je 12 cm.

2 647 Kč
K dodání do 21 dnů
Latexová matrace Vitea

Latexová matrace Vitea

Latexová matrace Vitea s visco pěnou a 7 anatomickými zónami.

6 977 Kč
K dodání do 21 dnů
Latexová matrace Carbon

Latexová matrace Carbon

Latexová matrace Carbon s kokosovou deskou a 7 anatomickými zónami.

6 640 Kč
K dodání do 21 dnů
Latexová matrace Comfort

Latexová matrace Comfort

Latexová matrace Comfort se 7 anatomickými zónami.

5 389 Kč
K dodání do 21 dnů
Latexová matrace Late-Forte

Latexová matrace Late-Forte

Latexová matrace Late-Forte z HR studené pěny.

4 739 Kč
K dodání do 21 dnů
Latexová matrace Amore

Latexová matrace Amore

Latexová matrace Amore vyplněna HR studenou pěnou se dvěma stupni tuhosti.

8 328 Kč
K dodání do 21 dnů
  • |
  • |
  • |

Druhy latexových matrací

Latex a PUR pěna

Velmi oblíbené jsou matrace vyrobené z kombinace latexové desky a PUR (polyuretanové) pěny. Jádro této matrace tvoří vrstva PUR pěny, která zaručuje výbornou prodyšnost a dlouho životnost. Na ní je umístěna latexová deska. Latex zajišťuje bodovou elasticitu a přizpůsobí se tvaru těla. Latexová matrace s PUR pěnou je vysoce kvalitní a spojuje nejlepší vlastnosti z obou matereiálů do jedné ideální matrace.

Latex a studená pěna

Latexová matrace v kombinaci se studenou pěnou patří mezi vysoce kvalitní matrace. Studená pěna neboli HR pěna zaručuje výbornou prodyšnost a termoregulaci. Díky HR pěně bude latexová matrace tvarově stálá a nebude docházet k nežádoucí deformaci. Zároveň studená pěna umožňuje výrobu matrací různé tuhosti, v naší nabídce naleznete latexové matrace s HR pěnou střední tuhosti i tvrdší variantu. 

Latex a kokosová deska

Kombinace latexu a kokosové desky přináší dvojí tuhost matrace. Latexová matrace je oboustranná, její jádro tvoří latexová deska s větracími otvory, které zajišťují provzdušnění matrace. Tuhost latexové strany je střední (3 z 5). Na latex je umístěna kokosová deska. Ta dodá matraci vyšší tuhost (4 z 5) z druhé strany. Sami si tedy můžete určit, jaká tuhost Vám vyhovovuje, případně matraci dle potřeby otočit. 

 

Latex a viscoelastická pěna

Viscoelastická pěna neboli paměťová pěna vyniká výjimečnými vlastnostmi. Její struktura si "pamatuje" tvar Vašeho těla, reaguje na jeho teplotu a přímo se mu přizpůsobí. Jakmile z matrace vstanete, pěna se vrátí do původního stavu. V kombinaci s latexovou deskou vzniká vysoce kvalitní matrace. Latexová matrace s visco pěnou zaručí rovnoměrné rozložení váhy při spánku a přizpůsobí se Vašim potřebám pro kvalitní a zdraví spánek nebo relaxaci. Matrace vyniká zejména tvarovou stálostí. 

 

Optimalizátor matrací nastavte uvedené parametry pro výběr ideální matrace