Kokosové matrace

Kokosové matrace, které v této kategorii nabízíme, jsou matrace, jejichž jádro obsahuje kokosovou desku. Ta je vyrobena ze skořápek kokosových ořechů pojených latexem a vyznačuje se hlavně pružností a vzdušností. Matrace s kokosovým vláknem jsou především pro ty, kteří preferují tvrdší matrace, nebo pro alergiky či astmatiky. Matrace s kokosovou rohoží mohou být pěnové, sendvičové, pružinové nebo taštičkové, záleží pouze na Vašem výběru. V nabídce máme matrace dětské, jednolůžkové, tzv. jeden a půl lůžko a matrace manželské.


  • |
  • |
  • |
Dětská matrace Standard kokos

Dětská matrace Standard kokos

Dětská matrace Standard kokos složená z PUR pěny a kokosové desky.

Pružinová matrace Margo

Pružinová matrace Margo

Pružinová matrace Margo s pružinami BONELL, kokosovou deskou a PUR (polyuretanovou) pěnou.

2 313 Kč
K dodání do 21 dnů
Kokosová matrace Standard kokos

Kokosová matrace Standard kokos

Kokosová matrace Standard kokos je složená s PUR (polyuretanová) pěny a kokosové rohože. Výška matrace je 11 cm.

2 012 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Šárka

Pružinová matrace Šárka

Pružinová matrace Šárka se skládá z pružinového jádra, PUR (polyuretanové) pěny a kokosové desky. Výška matrace je 17 cm.

2 813 Kč
K dodání do 21 dnů
Dětská matrace Bobas latex

Dětská matrace Bobas latex

Dětská matrace Bobas latex složená z latexových desek a kokosové desky.

2 038 Kč
K dodání do 21 dnů
Matrace Lisa

Matrace Lisa

Luxusní pružinová matrace vyrobena ze 100% přírodních kokosových desek. Tato pružinová matrace je vhodná pro lidi s nadměrným pocením díky svému...

4 237 Kč
K dodání do 14 dnů
Pružinová matrace Šárka Visco

Pružinová matrace Šárka Visco

Pružinová matrace Šárka Visco je tvořena pružinami, kokosovou deskou, viscoelastickou pěnou a PUR (polyuretanovou) pěnou. Výška matrace je 20...

3 630 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Havai Visco

Pružinová matrace Havai Visco

Pružinová matrace Havai Visco je tvořena pružinami, kokosovou deskou, viscoelastickou pěnou a PUR (polyuretanovou) pěnou. Výška matrace je...

5 445 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Havai

Pružinová matrace Havai

Pružinová matrace Havai je tvořena pružinami, kokosovou deskou a PUR (polyuretanovou) pěnou. Výška matrace je exkluzivních 24 cm.

4 538 Kč
K dodání do 21 dnů
Pružinová matrace Bona Kokos s vlastním rámem

Pružinová matrace Bona Kokos s vlastním rámem

Pružinová matrace Bona Kokos s vlastním rámem, pružinami BONELL, kokosovou deskou a PUR (polyuretanovou) pěnou.

2 688 Kč
K dodání do 21 dnů
Latexová matrace Carbon

Latexová matrace Carbon

Latexová matrace Carbon s kokosovou deskou a 7 anatomickými zónami.

6 640 Kč
K dodání do 21 dnů
  • |
  • |
  • |

Typy kokosových matrací 

Zvolení vhodné matrace je hlavním krokem ke zdravému a spokojenému spánku. V této kategorii naleznete několik typů matrací, jejichž součástí je kokosová deska. Tato deska je tvořena z čistě přírodních kokosových ořechů, pokud tedy dáváte přednost přírodním materiálům, určitě se na tyto matrace zaměřte. 

Kokosová rohož

Kokosová rohož se vyrábí ze skořápek kokosových ořechů. Kokosová vlákna jsou pojena pružným latexem, který umožňuje kokosové desce zvýšit tuhost matrace a zároveň zachovat její pružnost. Vyznačuje se dobrými termickými vlastnostmi a zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu uvnitř jádra matrace. Díky své přírodní struktuře je kokosové vlákno lehké, prodyšné a má antialergenní vlastnosti. Matrace s kokosovou deskou, které na našich stránkách nabízíme, si můžete vybrat v kombinaci s pružinami, taštičkami či s pěnou. Síla kokosová deska v matracích je 1,5 cm. Potah kokosové matrace je vybaven zipem kolem celého obvodu matrace, je tedy snímatelný a pratelný na 60 °C.

Pěnové jádro + kokosové vlákno

Všechny pěnové matrace jsou oboustranné – z jedné strany je vždy kokosová deska. Druhou stranu si můžete zvolit, buď měkkou polyuretanovou pěnu, nebo elastický latex. Výjimkou je sendvičová matrace, která se skládá z polyuretanové pěny a je vyztužena dvěmi kokosovými deskami. Rozdělena je do 5 anatomických zón, které zajišťují uvolnění svalstva během spánku. Použitím kokosovláknitých desek je docíleno ideálních vlastností matrace s optimálním rozložením hmotnosti uživatele i při maximální doporučené nosnosti.

Pružinové a taštičkové matrace s kokosovým vláknem

Tyto matrace jsou tvořeny kvalitními pružinami typu Bonell, jejichž typickými vlastnostmi jsou vysoká pružnost, odolnost vůči deformaci a vzdušnost. Z jedné strany matrace je vždy umístěna PUR (polyuretanová) pěna, která je základním materiálem matrace a zajišťuje provzdušnění, a pod ní se nachází kokosová deska. Druhou stranu matrace si můžete vybrat, buď opět PUR pěnu a uložit matraci na vlastní rošt, nebo matraci s již připevněným dřevěným rámem – roštem. Tyto pružinové matrace jsou doporučovány osobám, které se nadměrně potí, protože snadno vysychají. Použít se dají např. do chalup, jelikož jejich cena není vysoká a nevadí jim vlhkost vzduchu. Pružinovou matraci NELZE položit na polohovatelný rošt.

Kokosové matrace pro děti

Pro děti lze vybrat kokosovou  oboustrannou matraci. Jednu stranu tvoří kokosová deska (tuhost 4) a druhá strana je z měkké polyuretanové PUR pěny (tuhost 3) zajišťující provzdušnění matrace. Další možností je matrace ze dvou latexových desek vyztužených kokosovou deskou. Latex se vyznačuje výbornou bodovou elasticitou, pružností a dlouhou životností. Jádro je u všech těchto kokosových matrací speciálně navrženo pro uložení dětí tak, aby optimálně působilo protitlak vůči tělu dítěte a zajistilo dokonalou oporu páteře pro jeho spokojený a zdravý spánek. Všechny kokosové matrace pro děti jsou vhodné do maximální hmotnosti 30 kg. Dětské matrace nabízíme v rozměrech - 60x120 cm, 70x130 cm, 70x140 cm a 70x160 cm.


 

Rozměry kokosových matrací

Matrace Vám nabízíme v těchto rozměrech:

  • Jednolůžko - 80x195 cm, 85x195 cm, 90x195 cm, 80x200 cm, 90x200 cm, 100x200 cm a 120x200 cm
  • Jeden a půl lůžko - 140x200 cm
  • Dvoulůžko - 160x200 cm, 180x200 cm a 200x200 cm
  • Matrace na míru - sami si zvolíte rozměr matrace s kokosovým vláknem v kolonce atyp

 

Optimalizátor matrací nastavte uvedené parametry pro výběr ideální matrace