Zdravotní matrace

V této kategorii naleznete zdravotní matrace, které byly klinicky testované a mají patřičný certifikát jako zdravotnická pomůcka. Zdravotní matrace mají výjimečné vlastnosti a využívají se zejména v pečovatelství a zdravotní péči. Pokud tedy chce dopřát svému zdraví to nejlepší, zdravotní matrace je správná volba. Zdravotní matrace jsou profilovány tak, aby působily antidekubitně, přispívaly k dobrému prokrvení tkání a svalstva a zajišťovaly správné provzdušnění matrace. Jedná o zdravotnickou pomůcku schválenou ministerstvem, tudíž je DPH pouze 15%. 


  • |
  • |
  • |
Matrace Adriana Coolflex

Matrace Adriana Coolflex

Oboustranná sedmizónová sendvičová matrace vyrobena z kombinace studených pěn COOLFLEX® a COOLFLEX®FLEXI

4 398 Kč
K dodání do 14 dnů
Matrace Adriana Viscofoam

Matrace Adriana Viscofoam

Oboustranná sedmizónová sendvičová matrace vyrobena z kombinace Viscoelastické pěny VISCOFOAM® a studené pěny COOLFLEX®

4 945 Kč
K dodání do 14 dnů
Matrace Lucy Hard

Matrace Lucy Hard

Tuhá matrace s výškou jádra 18 cm a zvýšenou nosností až 150 kg. Nově vyvinutá jednodílná matrace, vyrobena z vysoce kvalitní polyuretanové pěny....

5 306 Kč
K dodání do 14 dnů
Matrace Lucy

Matrace Lucy

Kvalitní polyuretanová matrace s výškou jádra 18 cm.

4 515 Kč
K dodání do 14 dnů
Zdravotní matrace Medico

Zdravotní matrace Medico

Zdravotní matrace Medico z HR studené pěny.

4 501 Kč
K dodání do 21 dnů
Zdravotní matrace Standard Clinic

Zdravotní matrace Standard Clinic

Zdravotní matrace Standard Clinic z PUR (polyuretanové) pěny.

2 101 Kč
K dodání do 21 dnů
Matrace Alexis Hard

Matrace Alexis Hard

Sendvičová matrace složená ze tří vrstev pěn s výškou jádra 20 cm.

4 937 Kč
K dodání do 14 dnů
Matrace Alexis Medium

Matrace Alexis Medium

Nově vyvinutá sendvičová matrace složená ze tří vrstev pěn s výškou jádra 18 cm. Oboustranná matrace s rozdílnou tuhostí stran.

5 060 Kč
K dodání do 14 dnů
Matrace Alexis Soft

Matrace Alexis Soft

Nově vyvinutá sendvičová oboustranná matrace s výškou jádra 16 cm. Ložné plochy jsou vyrobeny z kvalitní studené pěny COOLFLEX® FLEXI.

5 181 Kč
K dodání do 14 dnů
  • |
  • |
  • |

Více o kategorii Zdravotní matrace

Vlastnosti zdravotních matrací

Zdravotní matrace jsou navrženy tak, aby odváděly vlhkost, byly vzdušné a působily antidekubitně. Dekubity (proleženiny) se tvoří dlouhodobě ležícím na namáhaných místech se špatným odvodem vlhkosti. Ke správnému odvodu vlhkosti a přísunu čerstvého vzduchu napomáhá příčný a podélný prořez zdravotní matrace. Optimální rozložení váhy zajišťuje profilování zdravotní matrace do několika anatomických zón. Profilováním materiálu jádra matrace můžeme zajistit rozdílný protitlak matrace vůči uživateli v každé zóně-partii těla. Dále významně provzdušnuje jádro matrace a díky zónování rychleji vysychá.


Využití

Zdravotní matrace nejčastěji najdou své využití v nemocnicích, zdravotních centrech a klinikách. Díky svému jednoduchému a funkčnímu řešení jsou cenově dostupné, cena je daněna pouze sníženou sazbou DPH 15% jako zdravotní pomůcka. Každá zdravotní matrace z této sekce disponuje zdravotním certifikátem jako potvrzení o pozitivních vlastnostech matrace pro dlouhodobě ležící.


Potah zdravotní matrace

V neposlední řadě je třeba dbát na výběr správného potahu zdravotní matrace. Matrace lze vyrobit v několika variantách potahu, přičemž každý má své charakteristické vlastnosti. Potah Snow je prošívaný a polstrovaný 100g/m2 PES rounem. Potahy Aloe vera a Kristallblau jsou prošívané a polstrované 200g/m2 PES rounem, zajistí lepší pohodlí a delší životnost zdravotní matrace. Potah Aloe vera je doporučován zejména pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Dopřejte si ničím nerušený spánek s léčebnými účinky z Aloe vera. Více o konkrétním potahu si můžete přečíst přímo u produktu. 


Certifikát

Klasická kvalitní matrace i zdravotní matrace musí mít patřičné certifikáty jako ÖKO Tex a test na škodliviny LGA. Pokud matrace disponuje těmito certifikáty, víte, že byla zátěžově testovaná na proležení a předčasnou deformaci jádra matrace a byl proveden laboratorní rozbor na škodliviny obsažené v matraci nebo v potahu. Matrace s certifikáty je tedy zdravotně nezávadná a certifikovaný typ je možno prodávat na českém trhu s minimální životností 2 roky a se zaručeným proležením méně než 5%.

Optimalizátor matrací nastavte uvedené parametry pro výběr ideální matrace